Dlaczego dźwigi i maszyny?

Dlaczego dźwigi i maszyny?

W pierwszym poście, który publikujemy chcemy wyjaśnić podstawową kwestię związaną z naszą firmą Lifts & Machines Solutions – mianowicie: dlaczego dźwigi i maszyny? A nie tylko dźwigi lub same maszyny? Postaramy się to trochę rozwinąć;)

Po pierwsze, należy zauważyć, że zarówno nowe dźwigi, jak i maszyny podnoszące muszą spełniać wymagania dyrektyw europejskich w tym zakresie. I tak dla dźwigów będzie to obecnie dyrektywa dźwigowa 2014/33/UE a dla maszyn dyrektywa maszynowa 2006/42/WE. Można powiedzieć, że obie dyrektywy w pewien sposób oddziałują na siebie, a szczególnie dyrektywa maszynowa na dyrektywę dźwigową. Dlaczego? Dlatego, że dyrektywa dźwigowa w swoich zapisach odsyła i odnosi się do „maszynówki”. Obie dyrektywy określają urządzenia objęte swoim zakresem. Dźwigi, którymi poruszamy się na co dzień w budynkach mieszkalnych, biurowcach, czy budynkach użyteczności publicznej będą w głównej mierze podlegać dyrektywie dźwigowej. Ale i w „maszynówce” znajdziemy dźwigi, np. dźwigi osobowe o prędkości do 0,15 m/s, dźwigi budowlane, towarowe czy towarowe małe oraz urządzenia podnoszące dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się.

Przykładem obiektu, gdzie mamy do czynienia z urządzeniami spod jednej i drugiej dyrektywy może być np. galeria handlowa, czy dworzec kolejowy. Możemy tam spotkać dźwigi osobowe, schody ruchome i urządzenia dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się – dyrektywny miks;).

Pamiętajmy, że dźwigi i maszyny dyrektywne to tylko część urządzeń transportu bliskiego, z którego korzystamy. Przecież jest spora część urządzeń, wyprodukowanych zanim w Polsce weszły w życie pierwsze dyrektywy. I dla tych urządzeń również, a może przede wszystkim, ważne jest zapewnienie dostępności odpowiednich części zamiennych i elementów. Ale zostawmy dyrektywy UE, przecież post jest nie o tym;).

Kolejną kwestią jest sprawa serwisu i utrzymania urządzeń transportu bliskiego. Wielu użytkowników posiada zarówno dźwigi, jak i inne maszyny podnoszące na terenie swoich obiektów. Często konserwację tych urządzeń powierza jednej firmie, dlatego u nas (gorąco w to wierzymy:)) takie podmioty będą mogły kompleksowo skorzystać z usług, czy dokonać niezbędnych zakupów.

Jest jeszcze kwestia naszych korzeni:). Zarówno branża dźwigowa, ale też maszyny służące do podnoszenia i przemieszczania osób oraz ładunków to te dziedziny, z których się wywodzimy. W tych obszarach kształciliśmy się, zdobywaliśmy wiedzę, pracowaliśmy i rozwijaliśmy się zawodowo. Wiemy jakie problemy można spotkać „po drugiej stronie”, więc pomysł na to, żeby wyjść naprzeciw i zrealizować projekt, którego się podjęliśmy, czyli projekt Lifts & Machines Solutions. Chcemy prowadzić „zakupy prewencyjne” – tzn. we współpracy z naszymi klientami, szczególnie firmami konserwującymi, realizować zakupy planowe, z wyprzedzeniem. Prowadząc konsultacje w celu poznania Waszych potrzeb i otrzymując odpowiednie informacje zwrotne chcemy być przygotowanym na ewentualną potrzebę wymiany danego komponentu, tak żeby nie zaskoczył kupujących, ani Nas czas oczekiwania, a dostępność była odpowiednio szybka.

Chcemy zapewnić jak najszerszą gamę produktów wysokiej jakości, które będą gwarantować niezawodność dźwigów, czy maszyn. Dlatego współpracujemy z producentami uznanych marek, które cieszą się bardzo dobrą opinią w branży.

Będziemy się rozwijać i kierować na nowe obszary i działania, tak żeby zadowolenie naszych klientów ze współpracy z nami rosło z każdym dniem.

Dołożymy wszelkich starań żeby współpraca z nami była czymś przyjemnym, a dla nas czymś co da nam dużo satysfakcji i zadowolenia.

Mamy nadzieję, że choć trochę udało nam się wyjaśnić kwestię nazwy i obszaru działania naszego zespołu.

L&M Solutions!

KOSZYK

close